
Meer informatie
Paracetamol AB bevat het actieve bestanddeel paracetamol dat behoort tot een groep van geneesmiddelen die analgetica (pijnstillers) genoemd worden. Paracetamol AB wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen. De tabletten kunnen gebruikt worden voor het behandelen van lichte tot matige pijn en/of koorts (bv. hoofdpijn en tandpijn). Paracetamol AB tabletten kunnen gebruikt worden door volwassenen en adolescenten, maar is niet geschikt voor gebruik door kinderen jonger dan 10 jaar. Welke stoffen zitten er in Paracetamol AB? • De werkzame stof is paracetamol. Elke tablet bevat 500 mg paracetamol. Elke tablet bevat 1000 mg paracetamol. • De andere stoffen zijn: gepregelatiniseerd zetmeel (maïs), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, hydroxypropylcellulose (lage viscositeit), natriumzetmeelglycolaat (type A), talk en magnesiumstearaat. Wanneer mag u Paracetamol AB niet gebruiken? U bent allergisch voor paracetamol of één van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6. Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met Paracetamol AB? Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u Paracetamol AB inneemt: als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert of acute hepatitis). als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-fosfatase. als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen). als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt. Neem nooit meer dan 2000 mg per dag. als u een astmalijder bent en gevoelig bent voor acetylsalicylzuur. in geval van uitdroging of chronische ondervoeding. Dosering Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker. De aanbevolen dosering is: 500 mg tabletten Volwassenen, ouderen en kinderen van 16 jaar en ouder (> 55 kg lichaamsgewicht): Neem één tot twee Paracetamol AB 500 mg tabletten per keer, tot 3000 mg per 24 uur. De maximale dagdosering van Paracetamol AB mag 6 tabletten (3000 mg) niet overschrijden. Kinderen van 10 tot 15 jaar (40-55 kg lichaamsgewicht): Neem één Paracetamol AB 500 mg tablet per keer, tot 2000 mg per 24 uur. De dagelijkse dosis mag 4 tabletten (2000 mg) niet overschrijden. Niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. 1000 mg tabletten Volwassenen, ouderen en kinderen van 16 jaar en ouder (> 55 kg lichaamsgewicht): Neem een halve tot één Paracetamol AB 1000 mg tablet per keer, tot 3000 mg per 24 uur. De maximale dagdosering van Paracetamol AB mag 3 tabletten (3000 mg) niet overschrijden. Paracetamol AB 1000 mg tabletten wordt niet beschouwd als geschikt voor kinderen jonger dan 16 jaar en dat er voor deze leeftijdsgroep passende formuleringen/sterkten beschikbaar zijn. De dosis mag niet vaker dan elke 4 uur worden herhaald en niet meer dan 4 doses mogen worden genomen in een periode van 24 uur. De tablet dient in zijn geheel doorgeslikt te worden met voldoende water. Paracetamol AB is niet geschikt voor kinderen jonger dan 10 jaar. Tussen 2 innames dient minstens 4 uur te zitten.Indicaties
Samenstelling
Contra indicaties
Gebruik